Gdzie można wykorzystać siatki cięto-ciągnione?
Siatki cięto – ciągnione powstają w wyniku nacinania blachy, która następnie ulega rozciąganiu. Dzięki tak przeprowadzanej produkcji nie dochodzi do ubytku materiału. Siatki cięto – ciągnione wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, pełnią funkcję dekoracyjną, ogrodzeniową, osłonową oraz wiele innych. Ze względu na swoje cechy, a także estetyczny wygląd, siatka ta znajduje obecnie coraz więcej zastosowań.
Jak powstaje siatka cięto – ciągniona i w jakim celu się ją wykorzystuje?
Kształt i rozmiar otworów w tego rodzaju siatkach zależny jest od tego, jakim rodzajem ostrza zostały wykonane. Proces produkcji siatki cięto – ciągnionej jest bardziej złożony niż inne jej rodzaje. Produkowana jest ona przez specjalistów przy użyciu profesjonalnych urządzeń. Siatki te wytwarza się z blachy aluminiowej, stalowej lub stali nierdzewnej. W zależności od surowca siatki te różnią się wagą, trwałością, a także odpornością na korozję.
Jako że siatki cięto – ciągnione wykonane są z jednego kawałka materiału, nie ma w nich żadnych łączeń ani spoin, które w większości przypadków stanowią najsłabszy punkt siatki. Charakteryzują się sporą wytrzymałością, łatwością formowania, a także stosunkowo niskim kosztem produkcji ze względu na brak strat w surowcu podczas produkcji. Dostępna jest w różnych grubościach oraz formacie, a także z oczkami o odmiennej średnicy. Dzięki temu ma zastosowanie w wielu miejscach.
Ten rodzaj siatki może być wykorzystywany do wzmocnienia schodów, wykonania balustrady. Często stanowi również element dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach. Coraz częściej można spotkać ją na elewacji budynków, gdzie pełni rolę ozdoby. Za jej pomocą wykonuje się także ścieżki komunikacyjne, rampy, przesłony przystanków autobusowych oraz portów lotniczych. Odpowiednio dobrany rodzaj siatki cięto – ciągnionej znajduje zastosowanie w panelach akustycznych montowanych przy autostradach.
Ten rodzaj siatki jest nieodłącznym elementem wszelkich prac budowlanych. Stosowana jako osłona materiałów, a także wzmocnienie konstrukcji. Może zostać wykorzystana do stworzenia podwieszanych sufitów. Stosuje się ją również w instalacjach wentylacyjnych, a także w branży rolniczej i ogrodniczej. Za jej pomocą tworzy się także ścianki działowe oraz pergole.